על פסטיבל

הפסטיבל הבינלאומי לפולקלור בישראל

 

הפסטיבל הבינלאומי לפולקלור בישראל מתקיים ברציפות מאז 1985 על ידי מעט"ף - המרכז הישראלי לחילופי תרבות עממית ופולקלור.

 

בכל שנה מוזמנות 6-8 להקות מחול פולקלור אתני, מהמוכרות והמובילות בעולם, לישראל לחגיגה של מחול, צליל וצבע. המופעים מתקיימים ברחבי ישראל, בדרך כלל במקומות פתוחים לקהל וללא תשלום.

 

הפסטיבל מתקיים בשיתוף משרד המדע התרבות והספורט.

 

הפסטיבל זכה לאהדה והכרה רבה בעולם ולהקות רבות מרחבי העולם מבקשות לקחת בו חלק פעיל. במשך השנים השתתפו בפסטיבל יותר מ - 200 להקות ממרבית מדינות העולם.ראה

 

מרכז מעט"ף גם נמצא בקשר עם פסטיבלים דומים בעולם, ממליץ ושולח להקות ישראליות להשתתף בפסטיבל בינלאומייים ברחבי העולם.

 

משך הפסטיבל : שבועיים.                                                    

 

תאריך : במהלך השבועיים הראשונים של חודש יולי.

 

מקום : בכל רחבי מדינת ישראל.

 

תיאור :

 

שבועיים של שכרון צבעים, מוסיקה וריקודים פולקלוריים-אתניים. יחודו של הפסטיבל הוא בהיותו נודד. בכל יום מופיעות כל הלהקות בעיר או יישוב אחר בישראל.

מבחינת הלהקות המשתתפות, זוהי אטרקציה והזדמנות חד-פעמית להכיר וללמוד את מדינת ישראל הקדושה לשלוש הדתות תוך כדי ביקור בין ערים, כפרים וקיבוצים, יישוביים יהודיים, ערביים, בדואים ודרוזים.

מבחינת הישובים זוהי הזדמנות פז לארח ביישובם נציגים מכל רחבי העולם, זוהי הזדמנות ללמוד  שהעולם הוא אכן "כפר גלובלי", מוסיקה מתנגנת ברחובותיהם, רקדנים בתלבושות ססגוניות מחוללים מתחת לביתם, דוכני מכירה לדברים אתניים מכל העולם, זוהי הרגשה של פסטיבל אמיתי.

 

אירוח :

 

האירוח מתבצע על ידי מרכז  מעט"ף. כל הלהקות מתארחות בקרית הפסטיבל הממוקמת מידי שנה בכפר הנוער, בחדרים ממוזגים עם שירותים צמודים. במשך הפסטיבל הלהקות יוצאות לסיורים קצרים באתרים היסטוריים בעלי חשיבות לכל הדתות .

 

להקות המעוניינות להשתתף : אנא צרו קשר